Juice ve Smoothie arasındaki fark

Çiğ beslenmeyi savunanlar arasında yeşil smoothie ve yeşil sebze sularının sağlığa olan faydaları hakkında çok fazla karışıklık var. Her ikisinin de alkali, enzim yüklü ve besin maddeleriyle dolu içecekler olduğu anlaşılsa da, soru devam ediyor – hangisi daha sağlıklı?

Sonuçta net bir cevap yok. Her birinin yararları ve sınırlamaları var. Burada kilit nokta sizin için en iyisi; harmanlama yöntemi mi sıkma yöntemi mi ona karar vermeniz gerekir.

blender smoothie

Yeşil Smoothie (Yakında JÜS mutfağından çıkıyor!)

Yeşil smoothie, esas olarak, istediğiniz herhangi bir sıvı, meyve veya diğer eklentilerle harmanlanmış yeşillerdir. Yeşilleri harmanlayarak onların hücre duvarlarını kırarsınız ve besin değerlerinin insan vücudunda özümsenmeni kolaylaştırırsınız. Yeşil smoothie’lerin benzersiz diğer özellikleri şunlardır:

  • Lif içerir.
  • Önemli ve tatmin edicidir.
  • Hızlı ve kolayca yapılır ve temizler.
  • Bir porsiyonda yoğun miktarda yeşillik içerir.

Arınma konusunda yeni olan biri için yeşil smoothie muhteşem bir detoksifikasyonda sağlayacaktır. Lif içerdiğinden sindirime yardımcı olacak ve sizin genel vücut düzen ve bakımınıza yardımcı olacaktır.

green juice2

Yeşil Sular (JÜS 5 çeşit sunuyor!)

Yeşil su benim kişisel tercihimdir. Yeşil sular, lif içermediğinden yeşil smoothie’lerden farklıdır. Sebze-meyve sıkma işlemi sırasında lif, yeşilden tamamen ayrılır, daha hafif bir içecek olur ancak kan üzerinde daha çabuk etki yaratır. İşte yeşil suların özgün nitelikleri:

  • Besinler ve enzimler kan yoluyla kolayca absorbe edilir.
  • Sindirim sistemine mola verdirir.
  • En iyi temizleme aracıdır.

Lif eksikliği nedeniyle birçok bash yeşil suyu verirken, gelişmiş nitelikte detoksifikasyon istediğinde bu özel özellik kullanışlı hale gelir. Lif olmadan meyve/sebze suları sindirim sisteminin dinlenmesine ve vücudun iyileşmeye odaklanmasına izin verir. Yeşil sularda lif olmadığından, kan içine çok kolay şekilde asimile edilirler ve nihayetinde yeşil smoothie’den daha yüksek bir temizleme kapasitesine sahip olurlar.

Karar

Detoks yapıyorsanız veya sindirim sistemini iyileştirmeye (iyileşmesine zaman vermek) yardımcı olmak için hafif bir sabah öğünü arıyorsanız, yeşil su daha iyi bir seçenek olacaktır (aka, iyileşmek için zaman tanıyor). Lif almak istiyorsanız, yeşil bir smoothie seçin. Sonuç; sizin kişisel amacınız ve damak zevkinize kalıyor. Hızlı etkili, güçlü detoksifikasyon sonuçları istiyorsanız sebze/meyve suyu tercih edin. Hafif bir detoks, daha doyurucu bir karışım istiyorsanız smoothie tercih edin. JÜS, tüm sebze/meyve suyu ihtiyaçlarınız için burada.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s