Face Mapping: Sivilceleriniz Size Bir şey Mi Söylemeye Çalışıyor?

Sivilce

Eğer sürekli sivilceniz çıkıyorsa ya da arada bir nereden geldiğini anlayamadığınız bir sivilceyle karşılaşıyorsanız, sadece cildinizle alakalı olmayan bir durum söz konusu olabilir. Nitekim güzellik sadece ciltle alakalı değildir – eğer sivilceniz çıkıyorsa, bunu bedeninizin içinden bir şeyin tetiklediğini ve en iyi çözümün içinizdeki sorunu çözmek olduğunu unutmayın. Peki cildimize çare bulmak için bedenimizin içinde tam olarak neler olduğunu nasıl anlayabiliriz? Face mapping yani yüz haritası teorisi bu soruya cevap olabilir. Bu teoriye göre sivilceleriniz bedeninizin içinde olup bitene dair size derin bilgiler sunuyor.

Eğer sivilceleriniz aşağıdaki 5 bölgede yoğunlaşıyorsa, bedeninizde dengesi bozulmuş bölgelere işaret ediyor olabilir. Face mapping ile sadece cildinizin değil aynı zamanda çeşitli organlarınızın ve sistemlerinizin durumunu da anlayabilirsiniz.

face-map

Face Mapping: Sivilcelerinizin İşaret Ettiği 5 Sorun

1. Alın

Eğer sivilceleriniz alnınızda çıkıyorsa, muhtemelen yediğiniz yiyecekleri yeterince sindiremiyorsunuzdur. Sindirim sisteminizi güçlendirmek için et, tavuk, süt ürünleri, buğday ve pişmiş yağlar gibi ağır, sindirmesi zor yiyeceklerden uzak durun. Onlar yerine yeşillikler başta olmak üzere çiğ meyve ve sebzeleri tercih edin.

2. Kaşlarınızın Arası

Eğer normalden fazla alkol alıyorsanız, ağır ilaçlar kullanıyorsanız ya da çok fazla kızartılmış yiyecekler tüketiyorsanız, kaşlarınızın arasında sivilceler çıktığını görebilirsiniz. Bu karaciğerinizin zayıfladığına bir işarettir. Alkolü ve kızartılmış yiyecekleri azaltmakla başlayın. Her sabah limonlu su için ve karaciğeri temizleyen yiyeceklere yönelin. Öğünler arasında da hindiba kökü, kuşburnu, zerdeçal gibi karaciğeri temizleyen çayları tercih edin.

3. Burun

Fazla stres ve yağlı yiyeceklerden oluşan bir beslenme şekli kalbinize ve tansiyonunuza çok ağır gelebilir. Eğer sivilceleriniz burnunuzda çıkıyorsa, bu genellikle biraz rahatlamanız ve az yağlı yiyecekler seçmeniz gerektiğine işaret eder. İş ve özel hayatınız ne kadar stresli olursa olsun, her gün kendinize odaklanacağınız ve rahatlayabileceğiniz bir zaman yaratın. Aynı zamanda da kalbe iyi gelen yiyecekler tüketin.

4. Yanaklar

Yanaklardaki sivilceler solunum sistemiyle alakalı olabilir. Eğer alerjiniz varsa ya da sürekli hava kirliliğine maruz kalıyorsanız, yanaklarınızda lekeler görmeye başlayabilirsiniz. Ağır trafikli bölgelerden uzak durmaya çalışın ve gördüğünüz zararı hafifletmek adına bir hava filtresi satın alın.

5. Çene

Birçoğumuzun hormonal dengesizlikleri vardır ama bunun farkında bile değilizdir. Eğer sivilceleriniz çenenizde çıkıyorsa, bu hormonlarınızda bir sorun olduğuna işaret ediyor olabilir. Regl dönemlerinizde cildinize ekstra özen gösterin ve hormon dengesizliğiniz var ise bu konuyu çözmeye bakın.

Photo Credit: Woman Squeezing Pimple and Acne Map Images from Shutterstock

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s